SIA Hipnos piedalīsies Medbaltica 2024 izstādē
SIA HIPNOS ar prieku paziņo par dalību Baltijā lielākajā medicīnas izstādē MedBaltica 2024.
SIA HIPNOS ar prieku paziņo par dalību Baltijā lielākajā medicīnas izstādē MedBaltica 2024.
Tika turpināts veikt pacientu atlasi. Tāpat tika turpināts veikt pētījuma aktīvo fāzi kurā tika ievākti dati no pacientiem un tie izmeklēti. Sagaidāms, ka šis process ilgs līdz augusta beigām, kad pētījuma aktīvā fāze noslēgsies un tiks aktīvi strādāts pie datu apstrādes un analīzes. Esam ļoti priecīgi, ka mums pietiek pacientu pētījumam, jo tās bija mūsu lielākās bažas sākotnējā posmā, bet ir izdevies piesaistīt plānoto pacientu skaitu. Projekta komandu ir arī iepriecinājuši sākotnējie rezultāti, kas vēl jāapstrādā, bet tie ir cerīgi, ka tehnoloģija ko mēģinam izstrādāt varētu būt vērtīga.
Šis periods projekta ietvaros noteikti ir bijis pats darbīgākais līdz šim. Ir veikta pacientu atlase, pacienti kuri atbilduši kritērijiem un izteikuši piekrišanu ir piedalījušies pētījumā. Gandrīz katru nedēļ šajā periodā bija jauns pacients pētījumam. Ir ievākti daudz noderīgi dati kurus tālāk apstrādāt un virzīties uz priekšu. Diagnostikas veikšana un tirēšana pacientiem ir laikietilpīgs process, bet vēl vairāk laika aizņem datu apkopošana un sistematizēšana.
Šie ir bijuši pagaidām šī projekta interesantākie un dinamiskākie 3 mēneši. Notika intensīva aparatūras sagatavošana testēšana reālos apstākļos. Sazināšanās ar kolēģiem Vācijā, kas palīzdēja pielāgot un uzstādīt aparatūru tieši mūsu vajadzībām. Kā arī jau tika pieņemti pirmie pacienti pētījumā un ir pirmie rezultāti, kas liekas ļoti daudzsološi. Ir veikta atlase un ir jau atlasīti nākošie pētījuma dalībnieki, lai nodrošinātu pētījuma nepārtrauktību. Nākošajos 3 mēnešos tiek plānot intensīvs darbs ar pētījuma dalībniekiem.
Šajā period ir veiktas vairākas cenu aptaujas un tiks veikti nepieciešamie atlikušie iepirkumi. Iekārta ir uzstādīta klīnikā veiktas visas nepieciešamās kalibrācijas un testi. Ir veikti iekārtas testi uz pašiem. Iztrādātas papildus rekomendācijas medicīnas māsām, kas novēros pacientus pa nakti. Izstrādātas anketas kurās tiks atzīmēti papildus novērojumi.
Latvijas zinātnieki un klīnicisti ir sākuši darbu pie unikālas ierīces izstrādes, kas palīdzēs ārstiem un medicīnas māsām kontrolēt pneimonijas, hroniskas obstruktīvas plaušu slimības (HOPS), Covid-19 pacientu elpošanas stāvokli, brīdinās, ja elpošana pasliktināsies, un ierosinās ārstēšanas korekciju, piemēram, palielinot skābekļa padevi, informē Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS).
Šajos trīs mēnešos tika strādāts pie pētījuma klīniskā protokola. Studēta literatūra par līdzīga tipa pētījumiem pasaulē. Piemeklēta labākās medicīnas iekārtas pētījuma veikšanai. Iegādāti nepieciešami aksesuāri pētījuma veikšanai. Veikta instalācija, lai varētu tās savietot pētījuma vajadzībām. Tika veiktas apmācības nepieciešamās medicīnas aparatūres lietošanā. Pielāgotas telpas pētījuma veikšanai. Veikti pirmie iekārtu testi.
Šajā laika period tika sagatavoti visi dokumenti iesniegšanai Ētikas komitejā, lai saņemtu atļauju veikt klīniko pētījumu. Izstrādāta pacienta piekrišanas forma, lai pētījuma dalībniekam būtu pilnībā izskaidrots, kas tiks darīts pētījuma ietvaros. Sadabībā ar vadošajie pētniekiem, inženieriem un ekspertiem izstrādāta pētījuma norises gaita, pieņemts lēmums par titrēšans ilgumu un izvēlētajiem parametriem.
ERAF projekts “ Uz dziļās apmācības principiem balstītā klīniskā lēmuma pieņemšanas sistēma neinvazīvām ventilācijas iekārtām COVID-19 pacientu ārstēšanai” (Nr.1.1.1.1/21/A/082.) no 2022. gada marta līdz 2023. gada 30 novembris.
European Institute of Innovation & Technology (EIT) projekts “Post-CPAP addon” 2021. gada jūnijs līdz 2021. gada decembris.